بخش‌های ویژه بیمارستان اهر با بستری بیماران کرونایی تکمیل شد
بخش‌های ویژه بیمارستان اهر با بستری بیماران کرونایی تکمیل شد

مدیر شبکه بهداشت و درمان اهر از تکمیل ظرفیت تخت‌های بستری بخش‌های ویژه بیمارستان باقرالعلوم اهر با اوج‌گیری دوباره شیوع ویروس کرونا خبر داد.

به گزارش نهال امید، محمد میرزاپور در پاسخ به سؤالی مبنی بر این‌که آیا با روندی که در مدارس پیش گرفته شده، جلوگیری از احتمال آلودگی دانش‌آموزان با تعطیلی مدارس از حیطه اختیارات شبکه بهداشت اهر است، گفت: امکان رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی دانش‌آموزان به سختی امکان‌پذیر است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان اهر با بیان این‌که تصمیم‌گیری در خصوص تعطیلی یا عدم تعطیلی مدارس، خارج از حیطه اختیارات شبکه بهداشت و درمان اهر است، ابراز داشت: ما پیش از بازگشایی مدارس، هشدارهای لازم و نظر کارشناسی را از ستاد مقابله با کرونا شهرستان به مراجع استانی اعلام کرده‌ایم.

وی تأکید کرد: زمان و مدت حضور دانش‌آموزان در مدارس و عدم آشنایی دانش‌آموزان با پروتکل‌های بهداشتی علی‌الخصوص در سنین پایین می‌تواند خطرآفرین باشد و از طرفی وزارت آموزش و پرورش نیز حضور در مدارس را اجباری نکرده است، از این‌رو تقاضا داریم خانواده‌ها از حضور فرزندان‌شان در مدارس خودداری کنند.

میرزاپور تشریح کرد: بهترین راهکار بهره‌مندی دانش‌آموزان در شرایط کرونایی این است که تحصیل را از طریق فضای مجازی و شبکه‌های تلویزیونی دنبال کنند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان اهر در ادامه با اشاره به آخرین وضعیت بیمارستان باقرالعلوم اهر در خدمات‌رسانی به بیماران کرونایی گفت: متأسفانه با اوج‌گیری دوباره ویروس کرونا، تخت‌های بستری بخش‌های کرونایی بیمارستان باقرالعلوم اهر با افزایش بی‌سابقه‌ی مراجعات، در حال تکمیل است.

وی با تأکید بر این‌که ظرفیت پذیرش بخش‌های ویژه بیمارستان باقرالعلوم اهر تکمیل شده است، خاطرنشان کرد: تمامی تخت‌های بستری بخش‌های ویژه بیمارستان باقرالعلوم اهر با بیماران کرونایی بدحال و عمدتاً جوان تکمیل شده است و از طرفی روند فعلی به گونه‌ای است که کادر درمان خسته شده‌اند و از این ترس داریم که تداوم روند فعلی، مانع از خدمات‌رسانی به مراجعه‌کنندگان شود.

میرزاپور یادآوری کرد: در حال حاضر بخش‌های داخلی ۱ و ۲ و جراحی بیمارستان اهر به بخش مراقبت از بیماران کرونایی اختصاص یافته و این در حالی است که ۲۰ نفر از بیماران کرونایی شهرهای هم‌جوار و حتی تبریز در بخش‌های کرونایی این بیمارستان بستری هستند.

مدیر شبکه و درمان شهرستان اهر با ابراز امیدواری به افزایش روند بهبودی بیماران کرونایی در بیمارستان باقرالعلوم اهر گفت: خوشبختانه هیچ‌گونه خللی در خدمات‌رسانی به بیماران کرونایی وجود ندارد و هر آن‌چه‌ که در توان داریم برای درمان بیماران بستری در بیمارستان باقرالعلوم اهر گذاشته‌ایم و روند بهبودی نیز امیدوارکننده است.

وی در توضیح آخرین مراحل تجهیز بیمارستان باقرالعلوم اهر به دستگاه ام.‌آر.آی اظهار داشت: تنها یکی از قطعات و ملزومات مورد نیاز جهت راه‌اندازی این دستگاه باقی مانده که به منظور تأمین آن با شرکت سوئیسی قرارداد منعقد شده است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان اهر افزود: وارداتی بودن این قطعه و شرایط تحریمی کشور باعث شده تا راه‌اندازی دستگاه ام.آر.آی بیمارستان باقرالعلوم اهر به تاخیر بیفتد.

وی با اشاره به این‌که تاکنون هر آن‌چه‌ در این مورد لازم بوده، انجام داده‌ایم، ادامه داد: تمامی اقدامات لازم از سوی شبکه بهداشت و درمان شهرستان اهر و دانشگاه علوم پزشکی تبریز انجام یافته و طبق قول شرکت، تأمین قطعه مورد نیاز که بایستی از کشور سوئیس وارد شود، مراحل نهایی خود را طی می‌کند.

  • منبع خبر : ایرنا