با احداث پل دوستی؛ خداآفرین به قطب صادرات کشور تبدیل می‌شود
با احداث پل دوستی؛ خداآفرین به قطب صادرات کشور تبدیل می‌شود

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس گفت: احداث پل دوستی ایران و آذربایجان، خداآفرین را به قطب صادراتی تبدیل می‌کند.

به گزارش نهال امید و نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، محسن نریمان در نشست با اعضای شورای شهرک جانانلو گفت: راه اندازی پل دوستی بین ایران و آذربایجان و در کنار ان فعال کردن گمرک خداآفرین از طریق ثبت سفارش و ترخیص از این گمرک، شرایط مساعدی را برای توسعه صادرات و رونق محدوده خداآفرین فراهم می‌کند.

نریمان با تاکید بر استفاده از کلیه ظرفیت‌ها و پتانسیل‌ها در راستای تحقق جهش تولید، عنوان کرد: یکی از حوزه‌هایی که از اهمیت بالایی برخوردار است و می‌تواند در تحقق شعار سال نقش پررنگی داشته باشد همدلی و همکاری همه جانبه مردم، شوراها، مسئولین و نماینده شهرستان برای فعال کردن گمرک خداآفرین و حرکت به سمت راه اندازی پل دوستی می‌باشد.

وی افزود: جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی و حمایت از انها می‌بایست در رأس تمام برنامه‌ها قرار گیرد تا موجبات رونق و توانمندسازی محدوده، افزایش اشتغال و ارزش آفرینی منطقه را به دنبال داشته باشد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس بکی دیگر از ملزومات توسعه منطقه را علاوه بر توجه به پتانسیل‌های بخش گردشگری، ایجاد بستر مناسب گمرکی دانست و تاکید کرد: بسترهای مورد نیاز گمرک خداآفرین از جمله تأمین نیرو، تجهیزات شبکه ای، نصب دوربین‌های مداربسته و پلاک خوان محقق شده است.

نریمان در بخش پایانی سخنان خود به اقدامات انجام گرفته در حوزه آب و برق محدوده خداآفرین اشاره کرد و گفت: دولت تا به امروز ۴۵۰ میلیارد تومان برای شبکه آبرسانی سد خداآفرین و شبکه‌های اصلی و فرعی محدوده هزینه کرده است و در خصوص تأمین برق شهرک صنعتی جانانلو نیز مطالعات احداث پست برق از خط انتقال سد قیز قلعه‌ای توسط مشاور در حال انجام است.

اعضای شورای شهرک‌های جانانلو و خداافرین نیز در این نشست ضمن تشکر از اقدامات انجام گرفته توسط سازمان منطقه ازاد ارس خواستار توجه به رفع معضل بیکاری جوانان، فعال سازی شهرک صنعتی و گمرک خداافرین، پیگیری انجام تعهدات سازمان آب و تبدیل شهرک جانانلو به شهر در تقسیمات کشوری توسط هیأت دولت شدند.

  • منبع خبر : مهر