انجمن صنفی رانندگان تبریز ۱۲.۵ میلیارد ریال جریمه شد
انجمن صنفی رانندگان تبریز ۱۲.۵ میلیارد ریال جریمه شد

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان‌شرقی گفت: انجمن صنفی رانندگان تبریز از بابت گرانفروشی لاستیک خودرو سنگین ۱۲.۵ میلیارد ریال جریمه شد.

به گزارش نهال امید، سیداحد یوزباشی، افزود: برابر گزارش واصله از سازمان صمت استان مبنی بر گران‌فروشی لاستیک خودرو سنگین توسط انجمن صنفی رانندگان تبریز جهت رسیدگی در این اداره کل تشکیل پرونده و مورد بررسی قرار گرفت.

وی اظهار داشت: در بازدید از انجمن صنفی رانندگان تبریز مشخص شد که بابت خدمات صدور حواله لاستیک مبلغ ۵۰۰ هزار ریال از هر حواله صادره دریافت می شود که پس از بررسی مدارک و استعلام از سازمان حمایت از مصرف کننده مشخص شد که دریافت وجه جهت صدور حواله وجاهت قانونی ندارد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان‌شرقی گفت: براساس گزارش اداره کل راهداری استان بیش از ۱۲ هزار برگ حواله با بیش از ۳۰ هزار حلقه لاستیک عرضه شده که ارزش ریالی آن بیش از ۶.۲ میلیارد ریال است.

یوزباشی، ادامه داد: پس از احضار متهم به شعبه و اخذ اظهارات، وی اعلام داشت که انجمن صنفی رانندگان به صورت خودگردان بوده و مبالغ دریافتی صرف هزینه های انجمن می شود در حالی که برابر اعلام سازمان حمایت از مصرف کننده دریافت هرگونه وجه اضافی بابت معرفی و صدور حواله قانونی نبوده و تخلف محسوب می شود.

وی یادآوری کرد: با توجه به اظهارات متهم و استعلام‌های انجام شده و مدارک موجود در پرونده تخلف گرانفروشی به مبلغ بیش از ۶.۲ میلیارد ریال محرز و مسلم شده و متهم طبق قانون تعزیرات حکومتی به پرداخت ۲ برابر میزان گران‌فروشی در حق صندوق دولت محکوم شد.

  • منبع خبر : ایرنا