امام جمعه تبریز: دستگاه‌های نظارتی در موضوع کمبود ماسک ورود کنند
امام جمعه تبریز: دستگاه‌های نظارتی در موضوع کمبود ماسک ورود کنند

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی و امام جمعه تبریز با بیان اینکه کمبود ماسک و مواد ضدعفونی کننده قابل توجیه نیست، خواستار ورود دستگاه‌های نظارتی در این زمینه شد.

به گزارش نهال امید، حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم روز سه شنبه در بازدید از مجموعه های تولیدی لوازم بهداشتی و ضدعفونی شهرک شهید سلیمی آذرشهر با بیان اینکه عزم و اداره تولیدکنندگان مواد ضدعفونی برای شکست ویروس کرونا قابل تقدیر است، اظهار داشت: تولیدکنندگان محصولات بهداشتی و ضدعفونی با تمام توان و شبانه روزی برای مبارزه با این ویروس تلاش می کنند اما شیوه توزیع آن در جامعه مشخص نیست.

امام جمعه تبریز، کمبود مواد ضدعفونی کننده را غیر قابل توجیه دانست و گفت: دستگاه های نظارتی و معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی باید وارد عمل شوند تا محصولات تولیدی براحتی در اختیار مردم قرار گیرد.

وی رعایت نکات بهداشتی مطرح شده از سوی وزارت را به مردم متذکر شد و ادامه داد : با امید و توکل به الطاف و عنایات الهی از این بحران عبور خواهیم کرد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی از آحاد ملت خواست، برای کاهش استرس و اضطراب بوجود آمده در جامعه با تمسک به درگاه الهی به فکر همنوعانمان باشند و همدیگر را در دعاهای ماه رجب فراموش نکنند.

آذربایجان شرقی از جمله استان های درگیر با ویروس کروناست که تاکنون افزون بر ۳۳۶ نفر در آن به دلییل احتمال ابتلا به کرونا بستری شده اند.

بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی تبریز تاکنون ابتلای ۴۸ نفر به این بیماری قطعی شده و چهار نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده اند.

ایرنا