اقدام امارات در عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی خیانت به جهان اسلام است
اقدام امارات در عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی خیانت به جهان اسلام است

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه با انتقاد از عادی‌سازی روابط میان امارات و رژیم صهیونیستی، گفت: این اقدام یک خیانت بزرگ به جهان اسلام بود که باعث طرح امارات خواهد شد.

به گزارش نهال امید، حجت الاسلام سیدمحمدرضا میرتاج الدینی در واکنش به عادی سازی روابط میان امارات متحده عربی و رژیم صهیونیستی، افزود: اقدام امارات در علنی کردن روابط و به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی بعد از خیانت کمپ دیوید، خیانتی بزرگ میان کشورهای عربی و اسلامی بود.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه اقدام امارات باید از سوی کشورهای اسلامی و سازمان کنفرانس اسلامی محکوم شود، عنوان کرد: وزارت امور خارجه باید این موضوع را پیگیری کرده و جلسه فوق العاده با حضور اعضای سازمان کنفرانس اسلامی به صورت ویدئوکنفرانسی تشکیل دهد تا این اقدام از سوی کشور دیگری تکرار نشود.

وی افزود: مدت ها بود رژیم صهیونیستی به دنبال عادی سازی روابط خود با کشورهای عربی بود، اما فضای کلی جهان اسلام مانع این قضیه می شد.

حجت الاسلام میرتاج الدینی ادامه داد: بعد از شکست نقشه رژیم صهیونیستی در الحاق کرانه باختری به سرزمین های اشغالی، این رژیم تلاش کرد از طریق دیگری اقدام کند.

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: از سوی دیگر پروژه معامله قرن آمریکا نیز با شکست مواجه و تمام اینها باعث شد با حمایت آمریکا و عوامل نفوذی آنها در دولت امارات، اتفاقی چنین ناخوشایند رقم بخورد که البته باعث طرد امارات در جهان اسلام می شود.

  • منبع خبر : ایرنا