افزایش جمعیت شهر جدید سهند پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی را ضروری می‌کند
افزایش جمعیت شهر جدید سهند پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی را ضروری می‌کند

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه شهر جدید سهند به دلیل حجم بالای مهاجرت و ساخت ۳۸ هزار واحد مسکن مهر در آن، زمینه‌ای برای آسیب‌های اجتماعی است، گفت: این موضوع اهمیت مراقبت و پیشگیری از بروز آسیب‌ها به ویژه مقابله با اعتیاد را دو چندان می‌کند.

به گزارش نهال امید، رضا استادرحیمی روز سه شنبه در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان اسکو، با اشاره به اینکه شهر جدید سهند به عنوان سرریز جمعیت شهر تبریز مطرح است، افزود: مسوولان دستگاه‌های اجرایی باید اهتمام جدی نسبت به مدیریت آسیب‌های اجتماعی در این شهر داشته باشند.
 
وی با اشاره به موثر بودن آموزش در بالا بردن آگاهی و تغییر نگرش جوانان نسبت به مضرات مصرف مواد مخدر، اظهار کرد: افزایش مهارت‌های زندگی و مهارت حل مسأله، شناخت ارزش‌های فردی و اجتماعی و تقویت فعالیت‌های جایگزین برای افراد در معرض خطر از جمله مهم‌ترین شیوه‌های پیشگیری از اعتیاد است.

استادرحیمی با اشاره به شیوع کرونا در کشور بر لزوم تداوم برنامه‌های آموزشی در حوزه پیشگیری از اعتیاد تاکید و اظهار کرد: کلیه فعالیت‌های پیشگیرانه و آموزشی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و با استفاده از بستر فضای مجازی باید ادامه یابد.

شهر جدید سهند با ۱۳۰ هزار جمعیت در ۲۵ کیلومتری جنوب تبریز واقع شده و قرار است سرریز جمعیت تبریز در آن جای گیرد.

  • منبع خبر : ایرنا