افتتاح ۷۵پروژه میراث فرهنگی و گردشگری در سال ۱۳۹۹
افتتاح ۷۵پروژه میراث فرهنگی و گردشگری در سال ۱۳۹۹

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان شرقی با اعلام اینکه ۷۵ پروژه طی سال ۹۹ در استان به بهره‌برداری خواهد رسید، از توسعه چشم‌گیر زیرساخت‌های گردشگری استان خبر داد.

به گزارش نهال امید، احمد حمزه زاده صبح امروز ضمن اعلام این خبر در جمع خبرنگاران گفت: در سه سال گذشته شاهد تلاش بسیار خوب حوزه‌های تخصصی اداره کل بوده‌ایم که امروز با آماده شدن پروژه‌های آغاز شده در ایام یاد شده شاهد توسعه زیرساختی در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری خواهیم بود.

او با اشاره به اینکه امسال شاهد اتمام بخش عمده‌ای از چندین پروژه مرمت و بازسازی ابنیه تاریخی استان خواهیم بود، ادامه داد: ۳۰ پروژه مرمتی ابنیه تاریخی استان طی سال جاری افتتاح خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان شرقی افزود: به همت همکارانم در اداره کل، در سال جاری ۲۵ پروژه نیز در حوزه تأمین زیرساخت‌های گردشگری استان تا پایان سال جاری مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

حمزه زاده در خاتمه به پروژه‌های تأمین و توسعه زیرساخت‌های گردشگری توسط بخش خصوصی اشاره کرد و گفت: بخش خصوصی به عنوان بازوی توانمند توسعه، همواره در بخش گردشگری استان فعال بوده و با سرمایه‌گذاری در پروژه‌های گردشگری نام استان را در زمره استان‌های سرآمد این حوزه قرار داده‌اند، لذا در این راستا طی سال جاری نیز شاهد افتتاح ۲۰ پروژه اقامتی، تفریحی، پذیرایی با حجم سرمایه‌گذاری بالغ بر ۱,۰۰۰ میلیارد تومان توسط بخش خصوصی خواهیم بود.

مهر