اعطای جوایز تحصیلی بنیاد ملی نخبگان به دانشجویان مستعد دانشگاه تبریز
اعطای جوایز تحصیلی بنیاد ملی نخبگان به دانشجویان مستعد دانشگاه تبریز

رئیس گروه حمایت از استعدادهای درخشان دانشگاه تبریز گفت: جوایز تحصیلی بنیاد ملی نخبگان به دانشجویان مستعد این دانشگاه برای سال تحصیلی ۱۳۹۹- ۱۴۰۰ اعطا می‌شود.

به گزارش نهال امید،حمید احمدی طی سخنانی احظار داشت: متقاضیان بهره مندی از جوایز تحصیلی بنیاد ملی نخبگان در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹، می توانند از تاریخ ۲۰ خرداد لغایت ۲۰ تیر امسال با مراجعه به سامانه اطلاعاتی بنیاد ملی نخبگان، موسوم به سامانه سینا به آدرس sina.bmn.ir، نسبت به ثبت نام و بارگذاری مدارک اقدام نمایند.

وی در خصوص فراخوان ثبت نام جوایز تحصیلی بنیاد ملی نخبگان برای سال تحصیلی آتی  اظهار کرد: بنیاد ملی نخبگان بر اساس آیین نامه پشتیبانی از فعالیت های علمی و فرهنگی دانشجویان مستعد تحصیلی کشور، در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ اعتبارها و تسهیلاتی را به دانشجویان مستعد دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور اعطا می کند.

احمدی با تاکید بر اینکه این مهلت قابل تمدید نیست، افزود: بنیاد ملی نخبگان پس از بررسی درخواست ها و بر اساس ظرفیت سالیانه، نتیجه اولیه پذیرش متقاضیانی را که بالاترین امتیاز را از فعالیت های آموزشی، پژوهشی و فناورانه در مقایسه با سایر افراد کسب کرده اند، از طریق سامانه سینا اعلام خواهد کرد.

رئیس گروه حمایت از استعدادهای درخشان دانشگاه تبریز خاطرنشان کرد: دانشجویان مستعد می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد جزئیات نحوه ثبت نام و بارگذاری مدارک در سامانه سینا، به وب سایت رسمی گروه حمایت از استعدادهای درخشان به آدرس dotsa.tabrizu.ac.ir مراجعه نمایند. 

احمدی در خصوص جوایز تحصیلی بنیاد ملی نخبگان گفت: بنیاد ملی نخبگان با هدف حمایت مادی و معنوی از دانشجویان نخبه و هدایت این استعدادهای برتر به سمت اولویت های راهبردی کشور، تسهیلات و جوایز متنوعی را طراحی و ارائه می کند که از جمله آنها می توان به اعتبار آموزش یاری، اعتبار همکاری علمی- اجرایی، اعتبار فن یاری، اعتبار ارتباطات علمی، اعتبار توانمندی آموزشی، کارآفرینی، اعتبار شرکت در مجامع علمی خارجی، اعتبار اعزام به فرصت مطالعاتی، اعتبار هسته مسئله محور پژوهشی – فناورانه، تسهیلات نظام وظیفه، بیمه تکمیلی درمان، هدیه ازدواج، ودیعه اجاره مسکن و غیره اشاره کرد.

وی تعداد دانشجویان دانشگاه تبریز که در سال تحصیلی ۹۹-۱۳۹۸ مشمول جوایز تحصیلی بنیاد ملی نخبگان شده اند، را در مجموع ۵۸ نفر اعلام کرد و گفت: تعداد دانشجویان مشمول این جوایز در سال های تحصیلی ۹۸-۱۳۹۷ و ۹۷-۱۳۹۶ به ترتیب ۴۸ و ۱۹ نفر بود.

احمدی خاطرنشان کرد: تعداد دانشجویان برگزیده دانشگاه تبریز در سال تحصیلی جاری، نسبت به مدت مشابه ۲ سال تحصیلی گذشته روندی صعودی داشته و به ترتیب ۱۰ و ۳۹ نفر افزایش داشته است.

  • منبع خبر : ایرنا