ارائه تسهیلات به فعالین اقتصادی آسیب دیده ازکرونای منطقه آزاد ارس
ارائه تسهیلات به فعالین اقتصادی آسیب دیده ازکرونای منطقه آزاد ارس

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس از ارائه تسهیلات به فعالین اقتصادی و کسب و کارهای آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا در محدوده منطقه آزاد ارس خبر داد.

به گزارش نهال امید، محسن نریمان ضمن اعلام این خبر گفت: طی جلسه‌ای که دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور با معاون اول رئیس جمهور داشتند موضوع تسری کلیه تمهیدات، امکانات، تسهیلات و مشوق‌های مصوب هیأت دولت و ستاد ملی مبارزه با کرونا به دارندگان مجوز فعالیت اقتصادی در مناطق آزاد و ویژه و اختصاص بخشی از اعتبار ۵۰ هزار میلیارد تومانی تسهیلات کم بهره از منابع داخلی بانک‌ها برای کسب و کارهای آسیب دیده از بحران کرونا در مناطق آزاد مطرح شد که مورد موافقت و تاکید قرار گرفت در همین راستا به فعالین اقتصادی محدوده منطقه آزاد ارس که از شیوع ویروس کرونا آسیب دیده‌اند، مشابه فعالین اقتصادی مستقر در سرزمین اصلی از تسهیلات مربوطه بهره مند می‌گردند.

نریمان افزود: در اجرای مصوبات ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا با هدف حمایت و پشتیبانی از کسب و کارهای آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی امکان ثبت نام کارفرمایان مشمول این حمایت را در سامانه کارا فراهم نموده است و کلیه صاحبان واحدهای کسب و کار و تعاونی مشمول طرح کارفرمایی و خویش فرمایی در محدوده منطقه آزاد ارس که در رسته‌های ۱۳ گانه مصوب فعال بوده و دارای کد بیمه نزد سازمان تأمین اجتماعی هستند و مبادرت به حفظ اشتغال موجود نموده‌اند، مشمول این تسهیلات هستند.

وی تاکید کرد: کلیه دارندگان مجوز فعالیت اقتصادی مستقر در منطقه آزاد ارس در رسته‌های ۱۳ گانه مصوب و واجد شرایط دریافت تسهیلات جهت استفاده از این تسهیلات ضروری است نسبت به ثبت نام و تکمیل فرآیندهای دریافت تسهیلات کرونایی در سامانه کارا اقدام کنند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در پایان یادآور شد: در پرداخت تسهیلات اولویت با واحدهایی است که لیست بیمه شاغلین مربوط به فروردین ۹۹ را تا پایان اردیبهشت به سازمان تأمین اجتماعی ارائه کرده باشند.

لازم به توضیح است فعالین اقتصادی جهت استفاده از تسهیلات می‌بایست در سامانه کارا به آدرس corona-kara.mcls.gov.ir ثبت نام کنند.

مهر