اجرای «طرح ملی سه شنبه‌های تکریم» در کانون‌های مساجد آذربایجان‌شرقی
اجرای «طرح ملی سه شنبه‌های تکریم» در کانون‌های مساجد آذربایجان‌شرقی

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد آذربایجان شرقی گفت: طرح ملی سه شنبه‌های تکریم در سطح کانون‌های مسجدی استان اجرایی می‌شود.

به گزارش نهال امید، محمد هادی نیا در این خصوص اظهار کرد: ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد شهید و امور ایثارگران به منظور احیای کارکرد فرهنگی اجتماعی مساجد در محلات و همچنین تکریم و توجه به فعالان حوزه فرهنگی اجتماعی و دینی محلات به ویژه خانواده معظم شهدا و ایثارگران “طرح ملی سه شنبه های تکریم” را آغاز کرده است.

وی ادامه داد: این طرح یک رویداد محله محور و خانواده بنیان است که با استفاده از ظرفیت‌های خودجوش و ملاحضه اقتضائات محلی با محوریت مسجد و ذیل نظر امام جماعت محترم مسجد به همت کانون‌های فرهنگی هنری مساجد اجرا می‌شود.

وی با بیان این‌که طرح ملی سه شنبه‌های تکریم، از جمله فعالیت‌های رواق همدلی کانون‌های مساجد است، گفت: شناسایی و تکریم خانواده معظم شهدا، ایثارگران، چهره‌های ماندگار، نخبگان و نوجوانان و جوانان ممتاز و … در عرصه‌های فرهنگی، هنری، اجتماعی، دینی و علمی محله در راستای تقویت سرمایه‌های اجتماعی از جمله اهداف طرح است.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان بیان کرد: الگوسازی برای نمازگزاران و اهالی محله به‌ویژه نوجوانان و جوانان با رویکرد تربیتی و اصلاح سبک زندگی، شبکه سازی و جریان سازی در عرصه‌های فرهنگی و دینی و ارتقای فرهنگ عمومی محله و رونق بخشی به نماز جماعت و جذب نوجوانان، جوانان و نخبگان به مساجد از دیگر اهداف پیش‌بینی شده است.

وی افزود: خانواده‌های معزز شهدا و ایثارگران، معلمان، نخبگان، کسبه و خیرین محل، مروجان ارزش‌ها و فضائل دینی، نوجوانان و جوانان ممتاز، کارآفرینان، هنرمندان، ورزشکاران، خانواده موفق، مفاخر فرهنگی هنری، همسایگان و خادمین مسجد، مسئولان تأثیر گذار و مسجدمحور، گروه‌های جهادی و محرومیت زدایی از جمله گروه‌های هدف طرح هستند.

وی با بیان این‌که طرح ملی سه شنبه‌های تکریم در سطح تمامی کانون‌های مساجد استان اجرایی خواهد شد، گفت: نخستین برنامه تکریم روز گذشته به همت کانون نورالطریق مسجد آیت الله طالقانی با تجلیل از خانواده محترم شهید محمد علومی اجرایی شد.

هادی‌نیا با بیان این‌که در امر تکریم از ظرفیت مناسبت‌های ملی و مذهبی استفاده می‌شود، گفت: اعتقاد داریم تکریم موجب ترغیب اهالی محله و نخبگان جهت حضور پررنگ در مسجد شده و منتج به همدلی بیشتر اهالی محترم محله با محوریت مسجد می‌شود.

  • منبع خبر : ایسنا