ابلاغ الکترونیکی اوراق مالیاتی در آذربایجان‌شرقی راه‌اندازی شد
ابلاغ الکترونیکی اوراق مالیاتی در آذربایجان‌شرقی راه‌اندازی شد

مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی از راه اندازی ابلاغ الکترونیکی اوراق مالیاتی در راستای اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و جلوگیری از شیوع کرونا و همچنین تسریع در الکترونیکی‌سازی بخشی از خدمات نظام مالیاتی خبر داد.

به گزارش نهال امید، غلامرضا شریفی با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران گفت: در راستای توسعه خدمات الکترونیکی و به منظور تکریم مودیان و کاهش ترددهای غیر ضروری، طرح ابلاغ الکترونیکی اوراق مالیاتی برای مودیان مالیاتی استان در سامانه عملیات الکترونیکی مالیاتی به نشانی www.tax.gov.ir  راه اندازی شد.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون بیشتر خدمات مالیاتی به صورت الکترونیکی به مودیان ارایه می‌شود، گفت: طرح ابلاغ الکترونیکی اوراق مالیاتی از تازه ترین اقدامات سازمان است که به منظور توسعه دولت الکترونیک و پیشبرد اهداف و برنامه‌های سازمان در حوزه مکانیزاسیون فرایندها اجرایی شده و هم‌اکنون مودیان مالیاتی با تایید و ارسال فرم الکترونیکی «درخواست استفاده از خدمات الکترونیکی ابلاغ و مدیریت درخواست ها» که از کانال های مختلف الکترونیکی سازمان در دسترس قرار گرفته، از این خدمت نوین بهره مند شوند.

شریفی با اشاره به اینکه پیش از این ابلاغ اوراق مالیاتی به صورت فیزیکی و با مراجعه به محل کسب و یا اقامتگاه قانونی شخص انجام می‌گرفت، گفت: مودیان محترم مالیاتی می‌توانند با مراجعه به سامانه مذکور از آخرین اوراق مالیاتی تشخیص یا قطعی مالیات بر عملکرد و ارزش افزوده خود مطلع شوند.

مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی، افزود: برای اشخاص حقیقی که دارای پرونده‌های مالیاتی متعدد مشاغل هستند، تسلیم درخواست صرفا برای یکی از پرونده های مالیاتی کفایت می‌کند و در مورد پرونده‌های مشارکتی، فرم درخواست بهره مندی از خدمات الکترونیکی باید توسط شریک اصلی تائید و ارسال شود و در مورد اشخاص حقوقی، درخواست فوق الذکر باید توسط مدیر شرکت یا یکی از صاحبان امضای مجاز شرکت تسلیم شود.

شریفی با تاکید بر اینکه ابلاغ الکترونیکی تمام پیامدهای ابلاغ واقعی را در بر خواهد داشت،   گفت: اوراقی که در سامانه‌های مالیاتی مربوط، صادر می‌شود، به طور خودکار در حساب کاربری متقاضیان ابلاغ الکترونیکی بارگذاری می‌شوند و همزمان، پیامک اطلاع رسانی به تلفن همراه مودی ارسال خواهد شد.

  • منبع خبر : ایرنا