ابتلای ۱۲ نفر از کارشناسان اورژانس آذربایجان شرقی به کرونا
ابتلای ۱۲ نفر از کارشناسان اورژانس آذربایجان شرقی به کرونا

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: در راه مقابله با کرونا، یک نفر از کارشناسان اورژانس آذربایجان شرقی شهید و ۱۲ نفر نیز به کرونا مبتلا شده‌اند.

به گزارش نهال امید ،فرزاد رحمانی با بیان این مطلب اظهار کرد: از مجموع ۲۵ مورد مشکوک به کرونا تا کنون آزمایش کرونای ۱۲ نفر از پرسنل اورژانس شامل ۱۰ کارشناس عملیاتی، یک نفر خدمه کارواش آمبولانس و یک اپراتور مثبت اعلام شده است. 

وی افزود: متاسفانه یک نفر از کارشناسان اورژانس سراب در راه مبارزه با کرونا آسمانی شد و از مجموع ۱۲ نفر مبتلای دیگر، چهار نفر با بهبودی مجدد به چرخه خدمت رسانی بازگشته‌اند و بقیه همکاران ایثارگر قرنطینه خانگی و تحت درمان هستند.

وی با بیان اینکه شرایط کاری کارشناسان اورژانس متفاوت از بقیه پرسنل درگیر در کرونا است، اظهار کرد: کارشناسان مرکز در برخی موارد پس از اعزام به مأموریتی اعم از تصادفی یا قلبی و پس از انجام ماموریت متوجه کرونا مثبت بودن بیمار می‌شوند.رحمانی افزود: متاسفانه مثبت بودن فرد به کارشناسان اپراتوری یا اورژانس حاضر در محل اطلاع داده نشده و یا فرصت پوشیدن تجهیزات حفاظت فردی برای پرسنل اورژانس میسر نشده و خطر به صورت مستقیم متوجه پرسنل شده است.

وی از شهروندان خواست موقع تماس با اورژانس با دادن شرح حال دقیق و اطلاعات کافی اورژانس را در ارائه خدمات بهینه، یاری کنند.

وی با قدردانی از خانواده پرسنل اورژانس گفت: خانواده همکاران نیز با وجود در معرض خطر بودن، مراقبت‌های لازم را در مدت قرنطینه خانگی تا بهبودی کامل با جان و دل انجام می‌دهند.

رحمانی در خاتمه از مردم قدرشناس خواست تا ریشه کن شدن کامل کرونا به دستورالعمل های ابلاغی وزارت بهداشت عمل و فرزندان ایثارگر خود در اورژانس که فرشته نجات هستند، یاری کنند.

  • منبع خبر : ایسنا