ابتلای ۱۰ نفر به کرونا در مراسم عروسی شهرستان خداآفرین
ابتلای ۱۰ نفر به کرونا در مراسم عروسی شهرستان خداآفرین

فرماندار خداآفرین با بیان این‌که اعلام وضعیت سفید در برخی مناطق نباید منجر به سهل‌انگاری مردم در رعایت موارد بهداشتی شود، گفت: بی توجهی مردم برخی روستاها در مجامع و برگزاری جشن عروسی موجب ابتلا ی۱۰ مورد جدید کرونا در بخش مرکزی این شهرستان شد.

به گزارش نهال امید، علی امیری راد روز سه شنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونا اظهار کرد: کمپ گردشگری آینالو به منظور پیشگیری از بیماری کرونا و همچنین آتش سوزی جنگل ها تا اطلاع ثانوی تعطیل بوده و هیچ گونه خدمات گردشگری به مسافران به ویژه درروزهای تعطیلی آخر هفته جاری ارائه نمی شود.

فرماندار خداآفرین با تاکید بر لازم الاجرا بودن تعطیلی کمپ گردشگری آینالو تا اطلاع ثانوی خواستار نصب بنرهای هشدار دهنده ممنوعیت پذیرش گردشگر و مسافر  در این کمپ شد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به وضعیت فعلی کشور در درگیری با این ویروس به ویژه با کاهش سن ابتلا در استان، پیشگیری از گسترش بیماری کرونا و ضرورت حفظ سلامت شهروندان باید اولویت تمام دستگاه ها باشد.

امیری راد با ابراز نگرانی از فعالیت اقامتگاه های بدون متولی در شهرستان بر رعایت موارد بهداشتی و ضدعفونی کردن مراکز اقامتی و همچنین نظارت بر ضدعفونی تجهیزات بازی کودکان در پارک ها بر رعایت پروتکل های بهداشتی در مدارس تاکید کرد و گفت: در حوزه ورزش شهرستان نیز فقط بازی فوتسال برگزار می شود. 

فرماندار خداآفرین همچنین ضمن هشدار و اعلام ممنوعیت برگزاری مراسم ترحیم و جشن عروسی در شهرستان، برگزاری مراسم به ویژه در منازل شخصی را تهدیدی در افزایش ابتلا به کرونا دانست و نسبت به هشیاری مردم و ضرورت توجه به پروتکل های بهداشتی پیشگیری هشدار داد.

رییس ستاد مقابله با کرونا در خداآفرین اعلام کرد: از زمان شیوع ویروس تاکنون در این شهرستان ۳۲ مورد مثبت ابتلا به کرونا ثبت شده است که از این تعداد پنج نفر فوت شده و ۲ نفر در حال حاضر تحت درمان و مراقبت قرار دارند و ۲۵نفر از مبتلایان نیز بهبودی کامل یافته اند .

وی با بیان اینکه مراسم ویژه چهارده و پانزده خرداد ماه به صورت فضاسازی شهر انجام و تجمعی برگزار نمی شود، گفت: مساجد شهرستان نیز فقط برای برگزاری نماز بازگشایی می شود و هیات امنای مساجد در این زمینه باید توجه و نظارت کنند.

شهرستان خداآفرین در ۲۸ اسفند سال ۱۳۸۹ از بخش به شهرستان ارتقا یافت.

این شهرستان با جمعیت ۳۵ هزار نفری دارای سه بخش، سه شهر و هفت دهستان است که شهر لاریجان در بخش گرمادوز حدود یک سال پیش به شهر تبدیل شده و در ۲۱۰ کیلومتری شمال غرب تبریز در حاشیه رودخانه ارس واقع شده است.

  • منبع خبر : ایرنا