آمار مبتلایان به کرونا در آذربایجان‌شرقی به ۱۸۱۵ نفر رسید
آمار مبتلایان به کرونا در آذربایجان‌شرقی به ۱۸۱۵ نفر رسید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به روند صعودی آمار مبتلایان به کرونا در آذربایجان‌شرقی، گفت: آمار مبتلایان به کرونا در این استان به یک‌هزار و ۸۱۵ نفر رسید.

به گزارش نهال امید، محمد حسین صومی شامگاه جمعه در نشست خبری با خبرنگاران که به‌صورت مجازی برگزار شد با بیان اینکه ۵۳ مورد کرونای مثبت جدید در ۲۴ ساعت گذشته شناسایی شده است، افزود: تعداد مبتلایان به کرونا در آذربایجان‌شرقی به یک‌هزار و ۸۱۵ نفر رسیده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز ادامه داد: تمام بیمارستان‌های استان در کنار بیمارستان امام رضا (ع) و سینا آماده مقابله با کرونا هستند و ۱۰ هزار تخت در بیمارستان‌ها برای ارائه خدمت داریم؛ البته هنوز ظرفیت تخت‌های اختصاص یافته به کرونا در استان پر نشده است.

وی با بیان اینکه یک‌هزار و ۶۷ نفر از مبتلایان بهبود یافته‌اند، تصریح کرد: در حال حاضر ۱۱۵ نفر در آی. سی.یو بستری‌اند.رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز از مردم خواست در خانه‌های خود بمانند و گفت: با ماندن در خانه می‌توانیم کرونا را شکست دهیم.

وی ادامه داد: شهرستان‌های سراب، مرند، شبستر، میانه، مراغه، تبریز و اهر بیشترین مبتلایان به کرونا را دارند.

وی از بسیج تمام امکانات استان برای درمان مبتلایان به کرونا خبر داد و گفت: دست ندادن و روبوسی نکردن، شست و شوی دست‌ها با آب و صابون، ضدعفونی کردن دست‌ها و به هنگام عطسه و سرفه، جلوی دهان را گرفتن از راه‌های پیشگیری از این بیماری است که همواره به عنوان ۶ گام آداب بهداشتی نیز از آن یاد می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز ادامه داد: علائم ویروس کرونا مشابه علائم آنفلوانزا اصلی است که چند ماه گذشته وجود داشت و تفاوت خاصی با هم ندارند و کرونا علائمی همانند تب، سرفه و در صورت وخیم بودن، علائمی مانند تنگی نفس و دردهای عضلانی را نیز دربر می‌گیرد.