آماده باش تمام امکانات شهرداری تبریز برای مقابله با بارش‌های پیش رو
آماده باش تمام امکانات شهرداری تبریز برای مقابله با بارش‌های پیش رو

قائم مقام شهردار تبریز از آماده باش تمام امکانات و تجهیزات شهرداری برای مقابله با مشکلات ناشی از بارش‌های پیش رو خبر داد.

به گزارش نهال امید، رسول موسایی در این خصوص اظهار کرد: همه ساله با شروع بارش‌ها از اوایل سال مشکلاتی در هدایت آب های سطحی ایجاد می‌شود که شهرداری تبریز در دوره کنونی مدیریتی، تمرکز ویژه‌ای به احداث کانال‌ها داشته است.

وی افزود: در سال گذشته تعدادی کانال برای هدایت آب‌های سطحی در نقاط مختلف شهر احداث شد و امسال با تلاش نیروهای خدوم معاونت خدمات شهری و لایروبی مسیل‌ها توسط ماشین آلات سازمان مدیریت پسماند، شاهد کاهش مسائل مربوط به آبگیری معابر هستیم.

وی ادامه داد: با توجه به افزایش حجم بارش‌ها در فصل بهار، شهرداری تبریز از دو ماه قبل تلاش کرد با لایروبی مسیل‌ها و کانال‌ها، از وقوع سیلاب جلوگیری کرده و مشکلات مربوط به آبگرفتگی‌ها را مرتفع کند.

قائم مقام شهردار تبریز با بیان این‌که هم اکنون نیز تمام امکانات و تجهیزات شهرداری تبریز در آماده باش کامل قرار دارد، ادامه داد: تلاش می‌کنیم خطرات بارش‌های احتمالی پیش رو به حداقل ممکن برسد؛ از مردم نیز می‌خواهیم در زمان بارش، نکات ایمنی را رعایت کرده و از زیرگذرها و محل‌هایی که احتمال جمع شدن آب وجود دارد، تردد نکنند.

وی در این خصوص افزود: البته اگر بارش‌ها حجم بالایی داشته باشد، همکاران ما زیرگذرها را مسدود خواهند کرد تا برای دقایقی آب باران تخلیه و مسیر برای تردد خودروها ایمن سازی شود.

شهرداری تبریز