آغاز اجرای آزمایشی “پایگاه نشانی ملی مکان مرجع” در تبریز
آغاز اجرای آزمایشی “پایگاه نشانی ملی مکان مرجع” در تبریز

استاندار آذربایجان شرقی از آغاز اجرای آزمایشی G-NAF (پایگاه نشانی ملی مکان مرجع) در دو منطقه از تبریز خبر داد و گفت: آدرس‌دهی مشترک مکانی، یکی از زیرساخت‌های ضروری توسعه است. محمدرضا پورمحمدی در جلسه بررسی امکان اجرای زیرپروژه G-NAF(پایگاه نشانی ملی مکان مرجع) که در محل استانداری برگزار شد، افزود: وجود یک نظام آدرس‌دهی […]

استاندار آذربایجان شرقی از آغاز اجرای آزمایشی G-NAF (پایگاه نشانی ملی مکان مرجع) در دو منطقه از تبریز خبر داد و گفت: آدرس‌دهی مشترک مکانی، یکی از زیرساخت‌های ضروری توسعه است.

محمدرضا پورمحمدی در جلسه بررسی امکان اجرای زیرپروژه G-NAF(پایگاه نشانی ملی مکان مرجع) که در محل استانداری برگزار شد، افزود: وجود یک نظام آدرس‌دهی مشترک مکانی از جمله نیازمندی‌های اصلی جوامع امروزی به شمار می‌رود.

وی ادامه داد: فقدان این سیستم و امکان در جامعه باعث برداشت‌های متعدد و غیرهمسان از مکان شده و مشکلات و موازی‌کاری‌های مختلف در بین دستگاه‌های خدمات‌رسان را در پی داشته است.

وی بیان کرد: دسترسی به نشانی منحصر به فرد، استاندارد و مکان مرجع نه تنها می‌تواند مدیریت و ارائه خدمات شهری را از لحاظ اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی بهبود بخشد، بلکه می‌تواند در انجام بهینه و کارآمد اموری چون مدیریت حمل و نقل و ترافیک، مدیریت بحران و خدمات اورژانسی، مدیریت مرسولات پستی و … نیز موثر واقع شود.

استاندار آذربایجان شرقی از اجرای آزمایشی این طرح در دو منطقه از شهر تبریز خبر داد و گفت: تمامی دستگاه‌های ذیربط، مکلف به همکاری ویژه برای اجرای هرچه بهتر و موفق‌تر این طرح هستند.

به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان‌شرقی، در این جلسه، مسعود پزشکیان؛ نماینده مردم تبریز،اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی و تعدادی از مدیران شهری و استانی نیز به بیان دیدگاه‌ها و نکته نظرات خود پرداختند.

  • منبع خبر : ایسنا