آذربایجان شرقی رتبه اول تحت پوشش بی سوادان و کم سوادان را کسب کرد
آذربایجان شرقی رتبه اول تحت پوشش بی سوادان و کم سوادان را کسب کرد

با پایان رسمی کلاس گذاری در ۳۰ بهمن ماه سال جاری، آذربایجان شرقی با ۱۰۱.۵ درصد رتبه اول تحت پوشش قراردادن بی سوادان و کم سوادان کشور را کسب کرد. معاون سواد آموزی آموزش و پرورش آذربایجان شرقی، ضمن تبریک این موفقیت، تحقق این مهم را در سایه تلاش شبانه روزی همکاران سوادآموزی، مدیران و روسای آموزش […]

با پایان رسمی کلاس گذاری در ۳۰ بهمن ماه سال جاری، آذربایجان شرقی با ۱۰۱.۵ درصد رتبه اول تحت پوشش قراردادن بی سوادان و کم سوادان کشور را کسب کرد.

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش آذربایجان شرقی، ضمن تبریک این موفقیت، تحقق این مهم را در سایه تلاش شبانه روزی همکاران سوادآموزی، مدیران و روسای آموزش و پرورش نواحی و مناطق و مخصوصا آموزش دهندگان عنوان کرد.

اسفندیار صادقی افزود: با توجه به این‌که در لایه‌های سخت شناسایی اسمی بی سوادان و کم سوادان هستیم، شناسایی اسمی و کلاس گذاری، بسیار سخت است و تحقق این امر نشان از جدیت و پیگیری همکاران سوادآموزی دارد.

وی با اشاره به این‌که آموزش و پرورش به تنهایی قادر به ریشه کنی بی سوادی نیست، خاطرنشان کرد: در سه ماه گذشته معاونت سوادآموزی استان با احیا تفاهم نامه‌های قبلی و انعقاد قرارداد های جدید اقدام به جلب مشارکت بین بخشی کرده است و از این رو تمامی ارگان ها و دستگاه های مرتبط، در کسب رتبه اول کشوری سهیم هستند.

صادقی با اشاره به اینکه علاوه بر تحت پوشش بردن عالی، نگهداشت سوادآموزان نیز مسئله مهم و اساسی است، گفت: سوادآموزی استان با نظارت و بررسی حداکثری به صورت حضوری و غیر حضوری بدنبال کیفیت بخشی به کلاس های سوادآموزی نیز است.

معاون سوادآموزی استان اظهار کرد: علی رغم پایان رسمی کلاس گذاری  همچنان امکان جذب کم سواد به صورت متفرقه ممکن است.

انتهای پیام

  • منبع خبر : ایسنا